Fontanna czekoladowa

Ślub i wesele to jedne z najbardziej niezwykłych momentów w życiu człowieka, z którego pozostaje nam mnóstwo… słodkich wspomnień. Tuż po zaślubinach Młoda Para zbierze mnóstwo gratulacji oraz życzeń w stylu: „dużo szczęścia i słodyczy ciocia i wujek Wam życzy” lub po prostu „słodkiego, miłego życia…”. Z kolei podczas weselnego przyjęcia Nowożeńcy z pewnością wiele razy usłyszą „gorzko, gorzko”, które będą musieli osłodzić… słodkimi pocałunkami, oczywiście.

Nie dziwi zatem fakt, że w weselnym menu tak ważne miejsce zajmuje słodki tort, który wybierany jest z dużym zaangażowaniem i zamawiany wyłącznie u najlepszych, sprawdzonych cukierników. Para częstuje gości tortem weselnym, aby podarowane im w ten sposób słodycz (a jakże!) i dostatek wróciły do Nowożeńców ze spotęgowaną siłą. Ciasta znajdują się na stołach i w paczkach, które weselni goście dostają, by osłodzić im powrót do domu. Jeszcze więcej słodyczy? Fontanna czekoladowa!

Słodka atrakcja

Czekolada to jeden z najbardziej uniwersalnych wyrobów cukierniczych, a fontanna czekoladowa to bardzo elegancki sposób podania tego słodkiego afrodyzjaku. Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje fontann, o różnych gabarytach i designie. Fontannę czekoladową można kupić, ale jeśli planujemy ją jedynie jako atrakcję na przyjęcie – zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wynajęcie urządzenia (lub kilku urządzeń) w odpowiadających naszym potrzebom rozmiarach.

Fontanna czekoladowa na wesele to atrakcja, która ujmie swoją słodyczą wszystkich gości. Firmy zajmujące się wynajmem tego typu sprzętów oferują fontanny o wysokości kilkudziesięciu centymetrów (najczęściej 70 – 90 cm), z różną ilością kaskad (najczęściej 3-5) i o różnej pojemności (od 2 do nawet 10 kg!). Fontanny mogą zostać dostarczane wraz z czekoladą (możemy wybrać tradycyjną czekoladę belgijską, jasną lub ciemną, bądź czekolady smakowe), przekąskami do zamaczania w czekoladzie oraz talerzykami, serwetkami i patyczkami. Cena wynajmu takiej wyjątkowej fontanny z czekoladą może wahać się od 300-400 zł do około 2 tyś (za urządzenie wraz z obsługą podczas wesela).