Jak wybrać lokal – dom weselny na wesele?

Dom weselny i jego wybór, to bardzo ważny aspekt planowania ślubu. Planując organizację wesela, sala zaraz po ustaleniu daty, to pierwszy element scenariusza udanego wydarzenia. Miejsce w jakim odbędzie się nasze przyjęcie weselne to bardzo ważny punkt całego scenariusza ponieważ niekiedy od niego zależy zadowolenie młodej pary oraz jej gości. Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas wyboru takiego lokalu? O jakich rzeczach pamiętać aby osiągnąć sukces w postaci wesela marzeń?

Lokalizacja – Dom weselny Lublin, czy okolice?

Położenie sali weselnej to istotny punkt wyjściowy. Przyszłe małżeństwa często poszukują idealnego lokalu niedaleko swojego miejsca zamieszkania, natomiast to się nie zawsze sprawdza. Wszystko zależy bowiem od listy gości, która przyjeżdża z różnych rejonów kraju oraz zagranicy. Warto wówczas pomyśleć, czy z logistycznego punktu widzenia, wybranie sali weselnej w swojej miejscowości, będzie odpowiadało większej liczbie gości. Jeżeli jakaś jej część będzie potrzebowała noclegu, wówczas młoda para powinna o to zadbać.

dom weselny Lublin Wilczopole

Odległość domu weselnego od miejsca ceremonii

Kolejnym punktem jest odległość położenia naszej sali od miejsca ceremonii zaślubin. Warto było by rozejrzeć się za lokalem, który nie jest usytuowany w sporej odległości od kościoła, urzędu itp. Wiele sal oferuj również wynajem kapliczek, które spokojnie mogą posłużyć za miejsce ceremonii. Natomiast jeżeli nasz lokal jest oddalony od ww. miejsca i goście będą musieli do niego dojechać, warto pomyśleć o mapkach, które ułatwią dotarcie.

Liczba gości na sali weselnej

Planując swoje wesele, spisujemy listę gości, a ta natomiast pomaga nam określić wielkość potrzebnej sali. Warto skupić się na lokalu, który pomieści wszystkich zaproszonych. Ważne aby pamiętać, że sale weselne często zawyżają swoje możliwości dlatego jeżeli nasza liczba gości szacowna jest na 150 osób, szukajmy takiego lokalu, który pomieści ich w liczbie 180.

Możliwość dekoracji domu weselnego według swojego planu

Niektóre sale weselne oferują swoich podwykonawców, którzy dekorują i ubierają salę. Nie wszyscy zgadzają się na ingerencję osób z zewnątrz, dlatego warto o to zapytać.

dom weselny Lublin
Dom weselny Wilczopole, posiada ciekawe altany ogrodowe, które umilą czas gościom.

Nocleg dla gości domu weselnego

Biorąc pod uwagę komfort swój oraz gości, warto sprawdzić, czy lokal posiada możliwość przenocowania osób biorących udział w weselu. Jeżeli tak, to czy oferuję jakąś specjalną, promocyjną ofertę, a jeżeli nie, to czy poleca inne miejsca.

Ogród oraz przestrzeń wokół sali

To, że lokal informuje iż potrafi pomieścić 150 osób, nie oznacza, że nasi goście podczas wesela, będą czuli się odpowiednio komfortowo. Należy sprawdzić, czy pomiędzy stołami istnieje odpowiednia przestrzeń, czy parkiet pomieści komplet zaproszonych osób oraz czy sala weselna dysponuje ogrodem, w którym można usiąść i również spędzić czas.

dom weselny w Lublinie - Wilczopole
Zielone tereny przy domu weselnym są dodatkowym atutem.

Dom weselny i dodatkowe udogodnienia

Powyższe punkty to podstawowe elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru sali weselnej. Natomiast dodatkowe udogodnienia jak parking, toaleta, winda oraz podjazdy dla niepełnosprawnych, to także istotne punkty. Klimatyzacja, dostęp do wi-fi, wyposażenie toalet, to rzeczy, o których również nie powinniśmy zapominać.

Jak można zauważyć, wybór sali weselnej to niebagatelnie trudna decyzja, ale warto pamiętać, że mocno przeanalizowany i dobry wybór, gwarantuje sukces!

tematy:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...