Jakie są koszty wesela na 100 osób?

Jakie są koszty wesela na 100 osób w 2021 roku, ile kosztuje sala weselna, a ile zespół? Te i setki innych pytań zadaje sobie każda młoda para, planując ślub i wesele. W końcu budżet i umiejętne zarządzanie nim to jedna z najważniejszych kwestii podczas organizacji tego wielkiego dnia. Na większą część wydatków mamy jednak spory wpływ, w końcu można wybrać dom weselny, gdzie cena od osoby to 250 zł, albo salę weselną, gdzie koszt wynosi 140 zł. Możemy szyć suknie ślubną i zapłacić za projekt z wykonaniem 8000 zł, albo wybrać gotowy model za 3000 zł. Są jednak pewne koszty, które pozostają niezmienne i niezależne – zatem jakie są koszty wesela na 100 osób?

Jakie są koszty wesela na 100 osób w lokalu

W lokalu należy liczyć się z pewnymi, w sumie podstawowymi kosztami. Na przykład opłata za wniesienie własnego alkoholu, czyli tak zwane korkowe – od 5 do 10 zł za butelkę. Następnie przychodzi koszt samego lokalu. Remiza bądź świetlica może być nasza już za jakieś 500 zł, jednak czy tego właśnie chcemy w tym wielkim dniu? Poza tym koszty związanie z dekoracjami i jedzeniem mogą przewyższyć łącznie koszt wesela w luksusowym domu weselnym. No właśnie, domy weselne, sale weselne, dworki i hotele, liczą sobie przeważnie koszt za tak zwany talerzyk, czyli kwotę, jaka przypada na jedną zaproszoną osobę. W cenie za przysłowiowy talerzyk, poza jedzeniem znajduje się najczęściej nawet dekoracja sali, obsługa kelnerska, czy wynajem samego lokalu. Ceny w domach weselnych uzależnione są w dużej mierze od regionu kraju i udogodnień w danym miejscu. Przykładowo na zachodzie kraju, w dużych miejscowościach cena za osobę wynosi nawet 500zł, podczas gdy na obrzeżach Lublina wesele można zrobić już za 150 zł od osoby. Cena zależy również od sezonu – od maja do października trwa sezon, więc cena będzie wyższa, poza tymi miesiącami można znaleźć okazyjne ceny.

Koszty wesela na 100 osób — wydatki niezależne od miejsca

Na to, jakie są koszty wesela na 100 osób składają się również elementy niezależne od liczby weselników, czy preferencji pary młodej. Wśród obowiązkowych pozycji nie może zabraknąć zespołu i DJa oraz fotografa i kamerzysty. Jeżeli zdecydujemy się na najem auta do ślubu, to wydamy od 800 do 1000zł. Mało kto chce jechać do ślubu własnym samochodem. Dodajmy jeszcze dekorację auta oraz transport gości autokarem. Nie można także zapomnieć o rozmaitych atrakcjach weselnych, takich jak: fontanna czekoladowa na wesele, stół wiejski, fotobudka, popularny ostatnio candybar, czy sushi lub pokaz fajerwerków.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...