Ile trzeba czekać na salę weselną?

Ślub i wesele to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka. Nie dziwi zatem fakt, że do jego organizacji przykładamy dużo uwagi, a przygotowania rozpoczynamy nawet kilkanaście miesięcy wcześniej. Jedną z pierwszych spraw, które załatwiają narzeczeni jest znalezienie i zarezerwowanie odpowiedniej sali weselnej. Ile trzeba czekać na wymarzoną miejscówkę? Jak wygląda rezerwacja sali w domu weselnym lub restauracji?

Kiedy zarezerwować salę weselną

Idealna sala, czyli…

Wybór sali weselnej uzależniony jest przede wszystkim od liczby gości, z którymi chcemy dzielić ten wyjątkowy dzień. Sala nie powinna być ani za duża, ani za mała – jedno i drugie będzie miało bowiem negatywny wpływ na odbiór całego przyjęcia. Każda osoba uczestnicząca w weselu powinna mieć zagwarantowane miejsce siedzące, z wygodnym dostępem do stołu (odpowiednią przestrzenią za krzesłem i po jego bokach) oraz bezproblemowym dostępem do parkietu i innych pomieszczeń funkcjonalnych (m.in. toalety). W ciasnej sali gościom może być po prostu niewygodnie i duszno, a w zbyt obszernej ciężko będzie zbudować właściwą dla przyjęcia weselnego atmosferę radości i bliskości.

Sala weselna musi równocześnie być… po prostu ładna. Estetyczna i elegancka, dobrze zaprojektowana i urządzona przestrzeń nie będzie wymagała zabiegów maskujących, czyli inwestowania dodatkowych środków w dużą ilość dekoracji. Nowoczesne sale balowe wymagają wyłącznie dekoracji, których celem jest personalizacja wyglądu wnętrza i maksymalnego dopasowania go do potrzeb, oczekiwań i preferencji Państwa Młodych oraz motywu przewodniego ich ślubu i wesela. Istotne jest również otoczenie budynku, w którym znajduje się wybrana sala weselna, powinno być odpowiednio zagospodarowane, zadbane i czyste. Jeżeli ślub i wesele zaplanowaliśmy na wiosnę lub lato – warto wybrać dom weselny położony w przyjemnym otoczeniu, z zewnętrznymi altankami i meblami ogrodowymi, z których, w razie ładnej pogody, nasi goście będą mogli swobodnie korzystać.

Rezerwacja sali weselnej

Na najlepsze sale trzeba poczekać!

Eleganckich i komfortowych sal nie jest wbrew pozorom dużo, dlatego te najlepsze są rezerwowane nawet z kilkunasto lub kilkudziesięciomiesięcznym wyprzedzeniem. Dotyczy to w szczególności sal balowych w domach weselnych, w których można przygotować duże wesele, dla ponad stu gości. W tym przypadku czas oczekiwania na salę może wynieść nawet dwa lata, choć najczęściej udaje się znaleźć dogodny termin około roku przed planowaną datą zaślubin. Krótszy jest czas oczekiwania na salę w okresie jesienno-zimowym, a dłuższy w cieplejszych miesiącach roku. Jeżeli więc marzymy o zorganizowaniu przyjęcia weselnego w pięknej, dużej i nowoczesnej sali, w stylowym domu weselnym – warto ją zarezerwować jak najszybciej, by nie być skazanym na zawieranie niekorzystnych kompromisów dotyczących dat lub samego lokalu.

Jeżeli z jakichkolwiek powodów zależy nam na zorganizowaniu ślubu i wesela w krótkim terminie – nie rezygnujmy z marzeń o pięknej sali. Nawet w tych najlepszych i najbardziej obleganych domach weselnych zdarzają się wolne terminy, choćby z powody odwołania rezerwacji. Można również pomyśleć o zorganizowania ślubu i wesela w tygodniu. Ślub i wesele w czwartek lub piątek? Czemu nie?!

Rezerwacja? Tylko na piśmie!

Aby uniknąć przykrych niespodzianek i kłopotliwych niedomówień – wszystkie postanowienia związane z rezerwacją wybranej sali lub całego domu weselnego powinny zostać spisane w specjalnej umowie. W dokumencie tego typu powinny znaleźć się następujące informacje: data rezerwacji z dokładnym zakresem godzin wynajmu obiektu, zakres wynajmu (to szczególnie ważne, jeśli w danym obiekcie znajduje się więcej niż jedna sala) oraz gwarancja dostępu do pomieszczeń funkcyjnych, ustalenia dotyczące korzystania z terenu wokół obiektu (w tym z parkingu), ustalenia dotyczące dekoracji sali (w tym czasu na ich przygotowanie / zainstalowanie), a także wszystkie inne uzgodnienia związane z kuchnią, menu oraz obsługą przyjęcia weselnego.

Weselne Wilczopole to jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu w województwie lubelskim. W ofercie Domu Weselnego znajdują się nowoczesne, gustownie zaprojektowane i urządzone sale, w której może równocześnie bawić się nawet 200 gości. Wolne terminy? Sprawdźmy, czy uda nam się znaleźć ten najbardziej Państwu odpowiadający!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...